Cypress Semiconductor Corp CY7C194-45VCT
Part No.:
CY7C194-45VCT
Package:
24-BSOJ (0.300, 7.62mm Width)
Datasheet:
CY7C194-45VCT.pdf
Description:
STANDARD SRAM, 64KX4, 45NS, CMOS
Product details
1. How to order CY7C194-45VCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C194-45VCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C194-45VCT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CY7C194-45VCT.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 256Kb (64K x 4) 256Kb (64K x 4) 256Kb (64K x 4) 256Kb (64K x 4) 256Kb (64K x 4)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency - - - - -
WriteCycleTime-WordPage 45ns 45ns 45ns 45ns 45ns
AccessTime 45 ns 45 ns 45 ns 45 ns 45 ns
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)