Cypress Semiconductor Corp CY7C1380S-167BGC
Part No.:
CY7C1380S-167BGC
Package:
119-BGA
Datasheet:
CY7C1380S-167BGC.pdf
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 119PBGA
Product details
1. How to order CY7C1380S-167BGC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1380S-167BGC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1380S-167BGC?
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime 3.4 ns 3.4 ns 3.4 ns 3.4 ns 3.4 ns
Voltage-Supply 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)