Cypress Semiconductor Corp CY7C1370SV25-167AXC
Part No.:
CY7C1370SV25-167AXC
Package:
100-LQFP
Datasheet:
CY7C1370SV25-167AXC.pdf
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 100TQFP
Product details
1. How to order CY7C1370SV25-167AXC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1370SV25-167AXC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1370SV25-167AXC?
Packaging Bulk,Tray Bulk,Tray Bulk,Tray Bulk,Tray Bulk,Tray
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime 3.4 ns 3.4 ns 3.4 ns 3.4 ns 3.4 ns
Voltage-Supply 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V 2.375V ~ 2.625V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)