Cypress Semiconductor Corp CY7C1361S-100AXC
Part No.:
CY7C1361S-100AXC
Package:
100-LQFP
Datasheet:
CY7C1361S-100AXC.pdf
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Product details
1. How to order CY7C1361S-100AXC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1361S-100AXC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1361S-100AXC?
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 9Mb (256K x 36) 9Mb (256K x 36) 9Mb (256K x 36) 9Mb (256K x 36) 9Mb (256K x 36)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime 8.5 ns 8.5 ns 8.5 ns 8.5 ns 8.5 ns
Voltage-Supply 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V 3.135V ~ 3.6V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)