Cypress Semiconductor Corp CY7C1347A-117AC
Part No.:
CY7C1347A-117AC
Package:
100-LQFP
Datasheet:
CY7C1347A-117AC.pdf
Description:
STANDARD SRAM, 128KX36
Product details
1. How to order CY7C1347A-117AC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1347A-117AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1347A-117AC?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 4.5Mb (128K x 36) 4.5Mb (128K x 36) 4.5Mb (128K x 36) 4.5Mb (128K x 36) 4.5Mb (128K x 36)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 117 MHz 117 MHz 117 MHz 117 MHz 117 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime 7.5 ns 7.5 ns 7.5 ns 7.5 ns 7.5 ns
Voltage-Supply 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)