Cypress Semiconductor Corp CY7C1338B-100BGCT
Part No.:
CY7C1338B-100BGCT
Package:
119-BGA
Datasheet:
CY7C1338B-100BGCT.pdf
Description:
CACHE SRAM, 128KX32, 8NS
Product details
1. How to order CY7C1338B-100BGCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1338B-100BGCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1338B-100BGCT?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 4Mb (128K x 32) 4Mb (128K x 32) 4Mb (128K x 32) 4Mb (128K x 32) 4Mb (128K x 32)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime 8 ns 8 ns 8 ns 8 ns 8 ns
Voltage-Supply 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V 3.15V ~ 3.6V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)