Cypress Semiconductor Corp CY7C1315TV18-167BZC
Part No.:
CY7C1315TV18-167BZC
Package:
165-LBGA
Datasheet:
CY7C1315TV18-167BZC.pdf
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Product details
1. How to order CY7C1315TV18-167BZC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1315TV18-167BZC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1315TV18-167BZC?
Packaging Tray,Bag Tray,Bag Tray,Bag Tray,Bag Tray,Bag
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36) 18Mb (512K x 36)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz 167 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime - - - - -
Voltage-Supply 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)