Cypress Semiconductor Corp CY7C1313SV18-250BZC
Part No.:
CY7C1313SV18-250BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Category:
Memory
Package:
165-LBGA
Datasheet:
CY7C1313SV18-250BZC.pdf
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FBGA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CY7C1313SV18-250BZC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1313SV18-250BZC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1313SV18-250BZC?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 18Mb (1M x 18) 18Mb (1M x 18) 18Mb (1M x 18) 18Mb (1M x 18) 18Mb (1M x 18)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz 250 MHz
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime - - - - -
Voltage-Supply 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V 1.7V ~ 1.9V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)