Cypress Semiconductor Corp CY7C1011CV33-15BVIT
Part No.:
CY7C1011CV33-15BVIT
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Category:
Memory
Package:
48-VFBGA
Datasheet:
CY7C1011CV33-15BVIT.pdf
Description:
SRAM CHIP ASYNC SINGLE 3.3V 2M B
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CY7C1011CV33-15BVIT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY7C1011CV33-15BVIT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY7C1011CV33-15BVIT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Volatile Volatile Volatile Volatile Volatile
MemoryFormat SRAM SRAM SRAM SRAM SRAM
MemorySize 2Mb (128K x 16) 2Mb (128K x 16) 2Mb (128K x 16) 2Mb (128K x 16) 2Mb (128K x 16)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency - - - - -
WriteCycleTime-WordPage 15ns 15ns 15ns 15ns 15ns
AccessTime 15 ns 15 ns 15 ns 15 ns 15 ns
Voltage-Supply 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V 3V ~ 3.6V