Cypress Semiconductor Corp CY27H010-55WC
Part No.:
CY27H010-55WC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Category:
Memory
Package:
32-CDIP (0.600, 15.24mm) Window
Datasheet:
CY27H010-55WC.pdf
Description:
UVPROM, 128KX8, 55NS CDIP32
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CY27H010-55WC on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CY27H010-55WC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CY27H010-55WC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CY27H010-55WC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MemoryType Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile Non-Volatile
MemoryFormat EPROM EPROM EPROM EPROM EPROM
Technology EPROM - UV EPROM - UV EPROM - UV EPROM - UV EPROM - UV
MemorySize 1Mb (128K x 8) 1Mb (128K x 8) 1Mb (128K x 8) 1Mb (128K x 8) 1Mb (128K x 8)
MemoryInterface Parallel Parallel Parallel Parallel Parallel
ClockFrequency - - - - -
WriteCycleTime-WordPage - - - - -
AccessTime 55 ns 55 ns 55 ns 55 ns 55 ns
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA) 0°C ~ 70°C (TA)