Cosel USA, Inc. SUW1R52412C
Part No.:
SUW1R52412C
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SUW1R52412C.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SUW1R52412C on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SUW1R52412C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SUW1R52412C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SUW1R52412C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc. Cosel USA, Inc.
Package/Case 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module 6-DIP Module
Packaging Box Box Box Box Box
Series SUW (1.5W) SUW (1.5W) SUW (1.5W) SUW (1.5W) SUW (1.5W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 65mA, 65mA 65mA, 65mA 65mA, 65mA 65mA, 65mA 65mA, 65mA
Power(Watts) - - - - -
Voltage-Isolation 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features OCP OCP OCP OCP OCP
Efficiency 75% 75% 75% 75% 75%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.84 L x 0.48 W x 0.26 H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm) 0.84 L x 0.48 W x 0.26 H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm) 0.84 L x 0.48 W x 0.26 H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm) 0.84 L x 0.48 W x 0.26 H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm) 0.84 L x 0.48 W x 0.26 H (21.4mm x 12.2mm x 6.5mm)