333MWR250K.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 333MWR250K.
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MWR | MWR | MWR | MWR | MWR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF | 0.033 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 160V | 160V | 160V | 160V | 160V |
| VoltageRating-DC | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.236 Dia x 0.571 L (6.00mm x 14.50mm) | 0.236 Dia x 0.571 L (6.00mm x 14.50mm) | 0.236 Dia x 0.571 L (6.00mm x 14.50mm) | 0.236 Dia x 0.571 L (6.00mm x 14.50mm) | 0.236 Dia x 0.571 L (6.00mm x 14.50mm) |