P10G101K2FTR.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P10G101K2FTR.
| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | P10 | P10 | P10 | P10 | P10 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 100 pF | 100 pF | 100 pF | 100 pF | 100 pF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 200V | 200V | 200V | 200V | 200V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm) | 0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm) | 0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm) | 0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm) | 0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm) |