Comchip Technology TV06B260JB-G
Part No.:
TV06B260JB-G
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
TV06B260JB-G.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO214AA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TV06B260JB-G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TV06B260JB-G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV06B260JB-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV06B260JB-G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 14.25A 14.25A 14.25A 14.25A 14.25A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W