Comchip Technology TV04A300JB-HF
Part No.:
TV04A300JB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TV04A300JB-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TV04A300JB-HF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TV04A300JB-HF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TV04A300JB-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TV04A300JB-HF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 30V 30V 30V 30V 30V
Voltage-Breakdown(Min) 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V 33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V 48.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 8.26A 8.26A 8.26A 8.26A 8.26A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W