Comchip Technology ATV66SM816A-G
Part No.:
ATV66SM816A-G
Package:
DO-218AB
Datasheet:
ATV66SM816A-G.pdf
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO218AB
Product details
1. How to order ATV66SM816A-G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ATV66SM816A-G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATV66SM816A-G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ATV66SM816A-G.
Package/Case DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB DO-218AB
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 16V 16V 16V 16V 16V
Voltage-Breakdown(Min) 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V 17.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 26V 26V 26V 26V 26V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 254A 254A 254A 254A 254A
Power-PeakPulse 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW) 6600W (6.6kW)