Comchip Technology ATV02W900B-HF
Part No.:
ATV02W900B-HF
Package:
SOD-123F
Datasheet:
ATV02W900B-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 146VC SOD123
Product details
1. How to order ATV02W900B-HF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ATV02W900B-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATV02W900B-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ATV02W900B-HF.
Package/Case SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F SOD-123F
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 90V 90V 90V 90V 90V
Voltage-Breakdown(Min) 100V 100V 100V 100V 100V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 146V 146V 146V 146V 146V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 1.37A 1.37A 1.37A 1.37A 1.37A
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W