ASMBJ58CA-HF.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ASMBJ58CA-HF.
| Image |  |
| Package/Case | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB | DO-214AA, SMB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 58V | 58V | 58V | 58V | 58V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 64.4V | 64.4V | 64.4V | 64.4V | 64.4V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 93.6V | 93.6V | 93.6V | 93.6V | 93.6V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 6.4A | 6.4A | 6.4A | 6.4A | 6.4A |
| Power-PeakPulse | 600W | 600W | 600W | 600W | 600W |