Cincon Electronics Co. LTD EC4SAW-24S33HN
Part No.:
EC4SAW-24S33HN
Manufacturer:
Cincon Electronics Co. LTD
Category:
DC DC Converters
Package:
8-SIP Module, 7 Leads
Datasheet:
EC4SAW-24S33HN.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order EC4SAW-24S33HN on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the EC4SAW-24S33HN price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EC4SAW-24S33HN?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series EC4SAW (6W) EC4SAW (6W) EC4SAW (6W) EC4SAW (6W) EC4SAW (6W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
Power(Watts) 5 W 5 W 5 W 5 W 5 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off Remote On/Off
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm) 0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)