Cicoil 969M101-18-1
Part No.:
969M101-18-1
Datasheet:
969M101-18-1.pdf
Description:
HOOK-UP 18AWG 42KV CLEAR 100'
Product details
1. How to order 969M101-18-1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 969M101-18-1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 969M101-18-1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 969M101-18-1.
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
Jacket(Insulation)Diameter 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm) 0.250 (6.35mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 42kV 42kV 42kV 42kV 42kV
OperatingTemperature -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C