Cicoil 969M101-12-1
Part No.:
969M101-12-1
Manufacturer:
Cicoil
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
969M101-12-1.pdf
Description:
HOOK-UP 12AWG 42KV CLEAR 25'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 969M101-12-1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 969M101-12-1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 969M101-12-1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 969M101-12-1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Cicoil Cicoil Cicoil Cicoil Cicoil
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG
ConductorStrand - - - - -
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material Flexx-Sil™ Flexx-Sil™ Flexx-Sil™ Flexx-Sil™ Flexx-Sil™
Jacket(Insulation)Diameter 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm) 0.300 (7.62mm)
Jacket(Insulation)Thickness - - - - -
Length 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m) 25.00' (7.62m)
Voltage 42kV 42kV 42kV 42kV 42kV
OperatingTemperature -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C -65°C ~ 165°C