Chilisin Electronics BSPQ000402038N2H00
Part No.:
BSPQ000402038N2H00
Datasheet:
BSPQ000402038N2H00.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH SMD
Product details
1. How to order BSPQ000402038N2H00 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BSPQ000402038N2H00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSPQ000402038N2H00?
Inductance 8.2 nH 8.2 nH 8.2 nH 8.2 nH 8.2 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max 500mOhm Max
Q@Freq 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz 13 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 5.1GHz 5.1GHz 5.1GHz 5.1GHz 5.1GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz