Chilisin Electronics BSPQ000402031N2B00
Part No.:
BSPQ000402031N2B00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
BSPQ000402031N2B00.pdf
Description:
FIXED IND 1.2NH SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order BSPQ000402031N2B00 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the BSPQ000402031N2B00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BSPQ000402031N2B00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series BSPQ BSPQ BSPQ BSPQ BSPQ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 1.2 nH 1.2 nH 1.2 nH 1.2 nH 1.2 nH
Tolerance ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH ±0.1nH
CurrentRating(Amps) 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA 800 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 60mOhm Max 60mOhm Max 60mOhm Max 60mOhm Max 60mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 12.8GHz 12.8GHz 12.8GHz 12.8GHz 12.8GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz