Chilisin Electronics ASCH001608083N6S00
Part No.:
ASCH001608083N6S00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ASCH001608083N6S00.pdf
Description:
INDUCTOR RF
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ASCH001608083N6S00 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ASCH001608083N6S00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASCH001608083N6S00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series ASCH ASCH ASCH ASCH ASCH
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 3.6 nH 3.6 nH 3.6 nH 3.6 nH 3.6 nH
Tolerance ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH ±0.3nH
CurrentRating(Amps) 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA 600 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max 140mOhm Max
Q@Freq 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz 10 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz 5GHz
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz