Carlo Gavazzi Inc. PL22CHLY24
Part No.:
PL22CHLY24
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
PL22CHLY24.pdf
Description:
PLT LIGHT 24 VAC/DC YELLOW LED
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PL22CHLY24 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PL22CHLY24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PL22CHLY24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PL22CHLY24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PL22CHLY24 pin diagram, PL22CHLY24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Box Box Box Box Box
Series PL PL PL PL PL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Yellow Yellow Yellow Yellow Yellow
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Voltage 24V 24V 24V 24V 24V
Current 18mA 18mA 18mA 18mA 18mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm)
LensSize 29.00mm Dia 29.00mm Dia 29.00mm Dia 29.00mm Dia 29.00mm Dia