Carlo Gavazzi Inc. PL22CHLG110
Part No.:
PL22CHLG110
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
PL22CHLG110.pdf
Description:
PLT LIGHT 110 VAC/DC GREEN LED
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PL22CHLG110 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PL22CHLG110 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PL22CHLG110?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PL22CHLG110.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Box Box Box Box Box
Series PL PL PL PL PL
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type LED LED LED LED LED
LampColor Green Green Green Green Green
LensColor - - - - -
LensTransparency - - - - -
Ratings AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC AC/DC
Voltage 110V 110V 110V 110V 110V
Current 18mA 18mA 18mA 18mA 18mA
PanelCutoutShape Round Round Round Round Round
PanelCutoutDimensions 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm) 0.866 (22.00mm)
LensSize 29.00mm Dia 29.00mm Dia 29.00mm Dia 29.00mm Dia 29.00mm Dia