Carling Technologies MF2-B-32-250-1-EB2-2-D
Part No.:
MF2-B-32-250-1-EB2-2-D
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
MF2-B-32-250-1-EB2-2-D.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MF2-B-32-250-1-EB2-2-D on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MF2-B-32-250-1-EB2-2-D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MF2-B-32-250-1-EB2-2-D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series M M M M M
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
CurrentRating(Amps) 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC 80 V 80 V 80 V 80 V 80 V
ActuatorType Rocker Rocker Rocker Rocker Rocker
NumberofPoles 2 2 2 2 2
Illumination Red Red Red Red Red
IlluminationVoltage(Nominal) 4 ~ 8V 4 ~ 8V 4 ~ 8V 4 ~ 8V 4 ~ 8V