Carling Technologies CB2-B0-20-620-22D-C
Part No.:
CB2-B0-20-620-22D-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
CB2-B0-20-620-22D-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CB2-B0-20-620-22D-C on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CB2-B0-20-620-22D-C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CB2-B0-20-620-22D-C?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series C C C C C
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
CurrentRating(Amps) 20A 20A 20A 20A 20A
VoltageRating-AC 480 V 480 V 480 V 480 V 480 V
VoltageRating-DC 150 V 150 V 150 V 150 V 150 V