CUI Devices TBP04P1-500-09GR
Part No.:
TBP04P1-500-09GR
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Package:
Datasheet:
TBP04P1-500-09GR.pdf
Description:
2~24 POLES, PLUGGABLE, HORIZONTA
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TBP04P1-500-09GR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TBP04P1-500-09GR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TBP04P1-500-09GR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer CUI Devices CUI Devices CUI Devices CUI Devices CUI Devices
Packaging Box Box Box Box Box
Series TBP04P1-500 TBP04P1-500 TBP04P1-500 TBP04P1-500 TBP04P1-500
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 9 9 9 9 9
PositionsPerLevel 9 9 9 9 9
NumberofLevels 1 1 1 1 1
Pitch 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)
HeaderOrientation - - - - -
PlugWireEntry 180° 180° 180° 180° 180°
TerminationStyle Screw Screw Screw Screw Screw
Current-IEC 10A 10A 10A 10A 10A
Voltage-IEC 630 V 630 V 630 V 630 V 630 V
Current-UL 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
Voltage-UL 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
WireGaugeorRange-AWG 12-28 AWG 12-28 AWG 12-28 AWG 12-28 AWG 12-28 AWG
WireGaugeorRange-mm² 0.5-2.5mm² 0.5-2.5mm² 0.5-2.5mm² 0.5-2.5mm² 0.5-2.5mm²
Color Green Green Green Green Green
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C