CUI Devices TB007-508-23BE
Part No.:
TB007-508-23BE
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
TB007-508-23BE.pdf
Description:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TB007-508-23BE on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TB007-508-23BE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TB007-508-23BE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer CUI Devices CUI Devices CUI Devices CUI Devices CUI Devices
Packaging Box Box Box Box Box
Series TB007-508 TB007-508 TB007-508 TB007-508 TB007-508
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Blue Blue Blue Blue Blue
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Current 16 A 16 A 16 A 16 A 16 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V