CTS Resistor Products 753241472GP
Part No.:
753241472GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
24-DRT
Datasheet:
753241472GP.pdf
Description:
RES ARRAY 22 RES 4.7K OHM 24DRT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 753241472GP on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 753241472GP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 753241472GP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 753241472GP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 24-DRT 24-DRT 24-DRT 24-DRT 24-DRT
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 753 753 753 753 753
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Bussed Bussed Bussed Bussed Bussed
Resistance(Ohms) 4.7k 4.7k 4.7k 4.7k 4.7k
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
NumberofResistors 22 22 22 22 22
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 24 24 24 24 24
PowerPerElement 40mW 40mW 40mW 40mW 40mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.345 L x 0.080 W (8.76mm x 2.03mm) 0.345 L x 0.080 W (8.76mm x 2.03mm) 0.345 L x 0.080 W (8.76mm x 2.03mm) 0.345 L x 0.080 W (8.76mm x 2.03mm) 0.345 L x 0.080 W (8.76mm x 2.03mm)