SA254168F35HAR.pdf
| Image |  |
| Series | SA254 | SA254 | SA254 | SA254 | SA254 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 16.8 MHz | 16.8 MHz | 16.8 MHz | 16.8 MHz | 16.8 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| LoadCapacitance | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms | 150 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) |