CTS-Frequency Controls 416F374X3AST
Part No.:
416F374X3AST
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
416F374X3AST.pdf
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ SERIES SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 416F374X3AST on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 416F374X3AST price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 416F374X3AST?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 416F374X3AST.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series 416 416 416 416 416
Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
Frequency 37.4 MHz 37.4 MHz 37.4 MHz 37.4 MHz 37.4 MHz
FrequencyStability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±30ppm
FrequencyTolerance ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm ±15ppm
LoadCapacitance Series Series Series Series Series
ESR(EquivalentSeriesResistance) 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms
OperatingMode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
OperatingTemperature -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C -10°C ~ 60°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm) 0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)