CNC Tech 4703-12-1-1000-001-1-TS
Part No.:
4703-12-1-1000-001-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
4703-12-1-1000-001-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 12AWG BLK 250'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 4703-12-1-1000-001-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 4703-12-1-1000-001-1-TS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 4703-12-1-1000-001-1-TS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG 12 AWG
ConductorStrand 65/0.0100 65/0.0100 65/0.0100 65/0.0100 65/0.0100
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.252 (6.40mm) 0.252 (6.40mm) 0.252 (6.40mm) 0.252 (6.40mm) 0.252 (6.40mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C -40°C ~ 90°C