CNC Tech 3239-18-1-0500-005-1-TS
Part No.:
3239-18-1-0500-005-1-TS
Datasheet:
3239-18-1-0500-005-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BLU 250'
Product details
1. How to order 3239-18-1-0500-005-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3239-18-1-0500-005-1-TS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3239-18-1-0500-005-1-TS?
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand 34/0.0071 34/0.0071 34/0.0071 34/0.0071 34/0.0071
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.082 (2.08mm) 0.082 (2.08mm) 0.082 (2.08mm) 0.082 (2.08mm) 0.082 (2.08mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage 3000V 3000V 3000V 3000V 3000V
OperatingTemperature -50°C ~ 150°C -50°C ~ 150°C -50°C ~ 150°C -50°C ~ 150°C -50°C ~ 150°C