CNC Tech 3135-16-1-0500-001-1-TS
Part No.:
3135-16-1-0500-001-1-TS
Datasheet:
3135-16-1-0500-001-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG BLK 250'
Product details
1. How to order 3135-16-1-0500-001-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3135-16-1-0500-001-1-TS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3135-16-1-0500-001-1-TS?
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 26/0.0100 26/0.0100 26/0.0100 26/0.0100 26/0.0100
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.119 (3.02mm) 0.119 (3.02mm) 0.119 (3.02mm) 0.119 (3.02mm) 0.119 (3.02mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -30°C ~ 200°C -30°C ~ 200°C -30°C ~ 200°C -30°C ~ 200°C -30°C ~ 200°C