CNC Tech 3099-20-1-0500-010-1-TS
Part No.:
3099-20-1-0500-010-1-TS
Manufacturer:
CNC Tech
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
3099-20-1-0500-010-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 250'
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 3099-20-1-0500-010-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3099-20-1-0500-010-1-TS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3099-20-1-0500-010-1-TS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech CNC Tech
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 21/0.0071 21/0.0071 21/0.0071 21/0.0071 21/0.0071
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm) 0.102 (2.59mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C