CNC Tech 3099-18-1-0500-006-1-TS
Part No.:
3099-18-1-0500-006-1-TS
Datasheet:
3099-18-1-0500-006-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 18AWG BRN 250'
Product details
1. How to order 3099-18-1-0500-006-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 3099-18-1-0500-006-1-TS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3099-18-1-0500-006-1-TS?
WireGauge 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG 18 AWG
ConductorStrand 34/0.0071 34/0.0071 34/0.0071 34/0.0071 34/0.0071
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.112 (2.84mm) 0.112 (2.84mm) 0.112 (2.84mm) 0.112 (2.84mm) 0.112 (2.84mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm) 0.031 (0.80mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C -30°C ~ 150°C