CNC Tech 1430-16-1-0500-007-1-TS
Part No.:
1430-16-1-0500-007-1-TS
Datasheet:
1430-16-1-0500-007-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 16AWG GRN 250'
Product details
1. How to order 1430-16-1-0500-007-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1430-16-1-0500-007-1-TS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1430-16-1-0500-007-1-TS?
WireGauge 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG 16 AWG
ConductorStrand 26/0.0100 26/0.0100 26/0.0100 26/0.0100 26/0.0100
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.091 (2.31mm) 0.091 (2.31mm) 0.091 (2.31mm) 0.091 (2.31mm) 0.091 (2.31mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm) 0.015 (0.38mm)
Length 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m) 250.0' (76.2m)
Voltage 300V 300V 300V 300V 300V
OperatingTemperature -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C -10°C ~ 105°C