CNC Tech 1330-20-1-0500-007-1-TS
Part No.:
1330-20-1-0500-007-1-TS
Datasheet:
1330-20-1-0500-007-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG GRN 100'
Product details
1. How to order 1330-20-1-0500-007-1-TS on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1330-20-1-0500-007-1-TS price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1330-20-1-0500-007-1-TS?
WireGauge 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG 20 AWG
ConductorStrand 7/0.0126 7/0.0126 7/0.0126 7/0.0126 7/0.0126
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm) 0.081 (2.06mm)
Jacket(Insulation)Thickness 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm) 0.020 (0.51mm)
Length 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m) 100.0' (30.5m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -80°C ~ 200°C -80°C ~ 200°C -80°C ~ 200°C -80°C ~ 200°C -80°C ~ 200°C