CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. CHV2225N2K0103KXT
Part No.:
CHV2225N2K0103KXT
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
CHV2225N2K0103KXT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2225
Product details
1. How to order CHV2225N2K0103KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CHV2225N2K0103KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHV2225N2K0103KXT?
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.224 L x 0.250 W (5.70mm x 6.35mm) 0.224 L x 0.250 W (5.70mm x 6.35mm) 0.224 L x 0.250 W (5.70mm x 6.35mm) 0.224 L x 0.250 W (5.70mm x 6.35mm) 0.224 L x 0.250 W (5.70mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)