CAL-CHIP ELECTRONICS, INC. CHV2220N2K0392KCT
Part No.:
CHV2220N2K0392KCT
Manufacturer:
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
CHV2220N2K0392KCT.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 2KV C0G/NP0 2220
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order CHV2220N2K0392KCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CHV2220N2K0392KCT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CHV2220N2K0392KCT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CHV CHV CHV CHV CHV
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 3900 pF 3900 pF 3900 pF 3900 pF 3900 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm) 0.224 L x 0.197 W (5.70mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)