Bulgin MP0045/1E1BL220S
Part No.:
MP0045/1E1BL220S
Manufacturer:
Bulgin
Category:
Pushbutton Switches
Package:
Datasheet:
MP0045/1E1BL220S.pdf
Description:
SWITCH PB DPST ON-OFF ILLUM BLU
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MP0045/1E1BL220S on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MP0045/1E1BL220S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MP0045/1E1BL220S?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Bulgin Bulgin Bulgin Bulgin Bulgin
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Circuit DPDT DPDT DPDT DPDT DPDT
SwitchFunction On-On On-On On-On On-On On-On
CurrentRating(Amps) 3A (AC) 3A (AC) 3A (AC) 3A (AC) 3A (AC)
VoltageRating-AC 250 V 250 V 250 V 250 V 250 V
VoltageRating-DC - - - - -
ActuatorMarking No Marking No Marking No Marking No Marking No Marking
Color-Actuator/Cap Silver Silver Silver Silver Silver
IlluminationTypeColor LED, Blue LED, Blue LED, Blue LED, Blue LED, Blue
IlluminationVoltage(Nominal) 220 VDC 220 VDC 220 VDC 220 VDC 220 VDC
TerminationStyle Solder Lug Solder Lug Solder Lug Solder Lug Solder Lug
Features Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel Stainless Steel
PanelCutoutDimensions Circular - 16.20mm Dia Circular - 16.20mm Dia Circular - 16.20mm Dia Circular - 16.20mm Dia Circular - 16.20mm Dia