Broadcom Limited HSMY-A100-J35J2
Part No.:
HSMY-A100-J35J2
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
2-PLCC
Datasheet:
HSMY-A100-J35J2.pdf
Description:
LED AMBER-YELLOW CLEAR 2PLCC SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order HSMY-A100-J35J2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the HSMY-A100-J35J2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HSMY-A100-J35J2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited Broadcom Limited
Package/Case 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC 2-PLCC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Color Amber-Yellow Amber-Yellow Amber-Yellow Amber-Yellow Amber-Yellow
Configuration Standard Standard Standard Standard Standard
LensColor Colorless Colorless Colorless Colorless Colorless
LensTransparency Clear Clear Clear Clear Clear
MillicandelaRating 6.75mcd 6.75mcd 6.75mcd 6.75mcd 6.75mcd
LensSize 2.20mm Dia 2.20mm Dia 2.20mm Dia 2.20mm Dia 2.20mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2.2V 2.2V 2.2V 2.2V 2.2V
Current-Test 10mA 10mA 10mA 10mA 10mA
ViewingAngle 120° 120° 120° 120° 120°
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Wavelength-Dominant 585nm 585nm 585nm 585nm 585nm
Wavelength-Peak 583nm 583nm 583nm 583nm 583nm
Features - - - - -
Size/Dimension 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W 3.20mm L x 2.80mm W