Bourns Inc. SMAJ60CA-Q
Part No.:
SMAJ60CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ60CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ60CA-Q on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ60CA-Q price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ60CA-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ60CA-Q.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ60CA-Q pin diagram, SMAJ60CA-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.1A 4.1A 4.1A 4.1A 4.1A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W