Bourns Inc. SMAJ10CA-Q
Part No.:
SMAJ10CA-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
SMAJ10CA-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ10CA-Q on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ10CA-Q price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ10CA-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ10CA-Q.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ10CA-Q pin diagram, SMAJ10CA-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 10V 10V 10V 10V 10V
Voltage-Breakdown(Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 17V 17V 17V 17V 17V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 23.5A 23.5A 23.5A 23.5A 23.5A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W