Bourns Inc. SMA6J54A-Q
Part No.:
SMA6J54A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
SMA6J54A-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMA
Product details
1. How to order SMA6J54A-Q on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA6J54A-Q price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J54A-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J54A-Q.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6J54A-Q pin diagram, SMA6J54A-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V 87.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A 6.9A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W