Bourns Inc. SMA6J28A-Q
Part No.:
SMA6J28A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Datasheet:
SMA6J28A-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AC
Product details
1. How to order SMA6J28A-Q on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMA6J28A-Q price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6J28A-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6J28A-Q.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6J28A-Q pin diagram, SMA6J28A-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 28V 28V 28V 28V 28V
Voltage-Breakdown(Min) 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V 31.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V 45.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 13.3A 13.3A 13.3A 13.3A 13.3A
Power-PeakPulse 600W 600W 600W 600W 600W