Bourns Inc. PTVS10-380C-TH
Part No.:
PTVS10-380C-TH
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
TVS - Diodes
Package:
Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Datasheet:
PTVS10-380C-TH.pdf
Description:
TVS DIODE 380VWM 520VC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order PTVS10-380C-TH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the PTVS10-380C-TH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PTVS10-380C-TH?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center) Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 380V 380V 380V 380V 380V
Voltage-Breakdown(Min) 401V 401V 401V 401V 401V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 520V 520V 520V 520V 520V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs) 10000A (10kA) (8/20µs)