CHV1206-FX-3304ELF.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | CHV | CHV | CHV | CHV | CHV |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 3.3 MOhms | 3.3 MOhms | 3.3 MOhms | 3.3 MOhms | 3.3 MOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| Features | High Voltage | High Voltage | High Voltage | High Voltage | High Voltage |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |